Autor:
Victoria Aveyard
Opis:
Książka opowiada o niespełna 18 letniej Mare Molly Barrow. Dziewczyna pochodzi z biednej rodziny ale czego się spodziewać skoro jest czerwoną? Żyje w nowej erze, do łask powróciła monarchia, tyle, że wyznacznikiem biedy i bogactwa jest kolor krwi.
Czerwono krwiści są biedni, słabo wykształceni i już od urodzenia wiedzą, że albo będą służyć dla bogatych, albo pójdą na wojnę. Bogaci to ludzie obdarzeni niezwykłymi mocami srebrno krwiści. Dzielą się oni na domy, a każdy z nich ma przypisane barwy i moc. Moce są różne władza nad ogniem, wodą, roślinnością, nadludzka siła, zmuszanie ludzi do robienia czegoś za pomocą śpiewu i wiele innych.
Mare jest złodziejka, kradnie chcąc zapewnić choć nikły dobrobyt rodzinie gdy odejdzie do wojska. Wszystko się zmienia gdy mistrz jej przyjaciela, Kilkorna umiera, a on zostaje bez zawodu. Ma układ ze szkarłatną gwardią, słóżba w pałacu i niespotykane odkrycie.
Książka mimo iż jest w miarę obszerna to czyta się przyjemnie i (ja przynajmniej) traciłam przy niej jakiekolwiek poczucie czasu. Jest napisana w pierwszej osobie, a fabuła jest dość łatwa do pojęcia i w czucia się w nią.
Jest to naprawdę świetna powieść i początek wspaniałej trylogii. Autorka dała nam świat pełen intryg, kłamstw i niezrozumiałych układów. Nie mogę już się doczekać kolejnej części.
“Gdy krzyżują się spojrzenia moje i Cala, wiem, że on rozumie z tego wszystkiego o wiele więcej niż ja. " Każdy może zdradzić każdego". Te słowa rozbrzmiewają w moich uszach coraz głośniej, aż w końcu przeradzają się w ogłuszaszący szum przypominający wycie porywistego wiatru.”

Książka ta od dłuższego czasu jest na mojej liście.
OdpowiedzUsuńwww.magicznerecenzje.blogspot.com